Namn pÄ favoritlistan kan inte lÀmnas tomt
För-terminerad optiks fiber-patchkabel

För-terminerad optiks fiber-patchkabel

Optisk multiplexermodul (WDM)

Optisk multiplexermodul (WDM)

Patch/split-box för optisk fiber

1 till 4 SC/APC-utgÄngar

Utrustningen anvÀnds som förbindelsepunkt till ett optiskt fibernÀtverk. I en ICT-miljö, nÀr den installerats i ett "Network Termination Equipment" (NTE), fungerar den som terminering och testpunkt för det optiska fibernÀtverket. Designen tillÄter ocksÄ anvÀndning i andra sammanhang typ reparationsverkstÀder, klassrum etc. och att anvÀndas som förbindelsepunkt för optisk fiber till arbetsbÀnk, skÄp/kabinett, DIN skena etc. men kan ocksÄ anvÀndas som en optisk distributionsram med plats för en 2- eller 4-vÀgs splitter.

Ref. 231502
Generate PDF
EAN13: 8424450183724
Product no:
E-no:
El-nr:
SKU
231502
StÄr Ut För
  • Tillverkad av robust ABS plast
  • Med kapacitet för upp till 4 st SC/APC utgĂ„ngsanslutningar
  • Flexibelt montage: DIN skena, vĂ€gg eller uttag
  • Plats för envĂ€gs rotation av fiber pĂ„ insidan för enklare installation
  • ITU-T G657A2 single-mode fiber
  • Etikett för identifiering
  • Utrustad med 2 st "SC/APC" hona till "SC/APC" hona adaters (med sjĂ€lvlĂ„sande lock)

Huvudegenskaper
  • Dca-s2,d2,a2 Euroclass
  • Vit fĂ€rg (RAL 9003)
  • 6 ingĂ„ngar förstansade pĂ„ sidan för FO inkoppling
  • IngĂ„ng pĂ„ baksidan för SC-anslutning
  • FO och SC-anslutning pĂ„ baksidan
  • Förstansade ingĂ„ngar i botten för inkoppling till en distributionsram (SC/APC)
  • Utrustad med: dubbla vĂ€rmekrypta hylsor, 2 klĂ€mmor, skruvar för installation

General
 Inputs  6 precut inputs on the sides, to access FO
 1 rear entry for SC connector
 1 rear entry for FO
 1 precut entry at the bottom for access to the splitter (SC/APC)
 Outputs Up to 4 outputs for SC/APC adapters
 Material ABS (RAL 9003 white)
 Fixing type Wall / DIN rail