Namn pÄ favoritlistan kan inte lÀmnas tomt

4-Fiber kabel av typ Single-Mode

LSFH, inomhus

4-Fiber kabel med LSFH-hölje för installation inomhus. Varje fiber har sitt egen individuella LSFH-hölje och kan identifieras genom en egen specifik fÀrg. Detta skapar bÀttre ordning och gör identifiering enklare.
Ref. 231911
Generate PDF
EAN13: 8424450186930
Product no:
E-no:
El-nr:
SKU
231911
StÄr Ut För
  • LĂ„g dĂ€mpning
  • Med aramid fiber (kevlar) för att stĂ€rka strukturen
  • Fca Euroclass

Huvudegenskaper
  • 9/125, ITU-T G.657A2 fiber typ
  • Coating diameter anpassad till fibern (250 ÎŒm)
  • LSFH-hölje i orange fĂ€rg

Cable type Indoor distribution
Fiber type 9/125 (ITU-T G657A2)
Attenuation dB/Km 1310nm ≀0,4
1550nm ≀0,3
Tight buff er diameter mm 0,25 ± 0,05
Jacket material LSFH (Low Smoke Free Halogen) & fl ame retardant
Jacket color PANTONE 136 C
Cable diameter mm 3 ± 0,2
Min. bending radius 5 x cable diameter
Short tension* N 500
Short crush N/100mm 500
Operation temperature ÂșC -20 ... 70

* No deformation of material or increase in attenuation