Namn på favoritlistan kan inte lämnas tomt
Vägg-/takfäste

Vägg-/takfäste

För-terminerad optiks fiber-patchkabel

För inomhusbruk, SC/APC

Singelmode (SM) optisk fiber-patchkabel med SC/APC-kontakter för anslutning av fiberutrustning. Är av LSFH-typ vilket rekommenderas för inomhusbruk. Levereras i plastpåse.
Finns i lager
SKU
23262X_Latig_SC_APC
Grupperade produktartiklar
Ref. 232621 2m
Generate PDF
Huvudegenskaper
  • Modell: ITU-T G.657A2 fiber
  • Färg: Gul, LSFH mantel
  • SC/APC-kontakter

Fiber Type Single mode
Opctics connectors
Type SC/APC
Cover material
Type LSFH
Attenuation dB ≤ 0,4
Insertion losses
dB <0.5
Return losses dB ≥ 55
Minimum bending radius
mm 15
Outer diameter
mm 3