Namn på favoritlistan kan inte lämnas tomt
PLC SC/APC 8-vägs fördelare

PLC SC/APC 8-vägs fördelare

PLC SC/APC 32-vägs fördelare

PLC SC/APC 32-vägs fördelare

PLC SC/APC 16-vägs fördelare

1260...1650 nm 14 dB

16-vägs PLC distributionsram med SC/APC anslutningar för optisk signal i området 1260 nm-till-1650 nm.
Perfekt för montering i boxar eller installationsrack.
Ref. 234550
Generate PDF
EAN13: 8424450184905
Product no: 2571216
E-no: 5077598
El-nr:
SKU
234550
Står Ut För
  • Hög tillförlitlighet
  • Likartade utgångar
  • För installation av boxar och fiber tillbehör

Huvudegenskaper
  • Hög reflektionsdämpning
  • Tillverkad för 900 µm single-mode fiber (SM)
  • SC/APC anslutning

Number of outputs16
Optical connectors InputSC/APC
Optical connectors OutputSC/APC
Fiber typeSingle-Mode
Coupling ratio (per output)Symmetrical
Wavelengthnm 1260 ... 1650
Insertion lossesdB < 13,5
Return lossesdB > 55
UniformitydB < 1,2
Polarization loss (PDL)dB < 0,3
DirectivitydB > 55
Fiber length Inputcm50
Fiber length Outputcm50