Namn på favoritlistan kan inte lämnas tomt
8-vägs fördelare, 10 dB, PLC-M-1x8 SC/APC

8-vägs fördelare, 10 dB, PLC-M-1x8 SC/APC

32-vägs fördelare, 17 dB, PLC-M-1x32 SC/APC

32-vägs fördelare, 17 dB, PLC-M-1x32 SC/APC

6-vägs fördelare, 13dB, PLC-M-1x16 SC/APC

Fiberfördelare

PLC-serien består av ett antal olika optiska fördelare, alla med dual window (1310 och 1550 nm). Generellt har dessa PLC fördelare lägre dämpning och bättre likformighet samt mindre fysiska mått i jämförelse med "fused" fördelare. I serien finns optiska fördelare med 2- upp till 32 utgångar.
Ref. 234560
Generate PDF
EAN13: 7321411027404
Product no: 2571116
E-no: 5079331
El-nr:
SKU
234560
Number of outputs16
Optical connectors InputSC/APC
Optical connectors OutputSC/APC
Fiber typeSingle-Mode
Coupling ratio (per output)Symmetrical
Wavelengthnm 1260 ... 1650
Insertion lossesdB < 13
Return lossesdB > 50
UniformitydB < 1,2
Polarization loss (PDL)dB < 0,3
DirectivitydB > 55
Operating temperature°C -40 ... 85