Namn på favoritlistan kan inte lämnas tomt
Nätdel 12V - 1,5A

Nätdel 12V - 1,5A

CWDM Optisk Demultiplexer 1 ingång - 4 utgångar: 1570/1550/1530/1510nm

CWDM Optisk Demultiplexer 1 ingång - 4 utgångar: 1570/1550/1530/1510nm

CWDM Optisk Multiplexer/Demultiplexer 4 ingångar: 1510/1530/1550/1570nm – 1 utgång + nätdel

Optisk multiplexer/demultiplexer-enhet för komplett 4-satellitapplikationer med inbyggd strömförsörjning.
Denna enhet tar emot satellit- och terret signalen från 4 optiska sändare (våglängderna 1510 /1530 /1550 / 1570 nm), multiplexerar dem och skickar dem över en singelutgång med CWDM-teknik. Den innehåller också 4 strömutgångar för anslutning av sändarna som används i lösningen.

Ref. 234750
Produktblad
EAN13: 8424450286494
Product no:
E-no:
El-nr:
SKU
234750
Står Ut För
  • CWDM-teknik (Coarse Wavelength Division Multiplexing)
  • Kompatibel med Overlight serien av sändare för 4-satelliter och marksänd TV-överföringslösningar för upp till 64 användare genom en enda optisk fiber
  • Innehåller 4 strömutgångar för att strömmata sändarenheter
  • 100% europeisk design, kvalitet och tillverkning
  • Optiks SC/APC-kontakt
  • F-typ kontakter
  • Montering i rack

Number of inputs4
Number of outputs1
Optical inputs
IN1IN2IN3IN4
Wavelengthnm
1510 1530 1550 1570
Max. optical powerdBm
26,9 26,9 26,9 26,9
Channel passbandnm
1503,5 ... 1516,51523,5 ... 1536,51543,5 ... 1556,51563,5 ... 1576,5
Insertion lossesdB1,2
Channel spacingnm20
Isolation between adjacent channelsdB30
Isolation between non-adjacent channelsdB40
Optical return lossesdB45
Connectors"F" female
Optical connectorsSC/APC
PSU input voltageVac 110 ... 230
Mains frequency50 Hz / 60 Hz
Max. power consumptionW68
Current consumptionmA < 1100
Powering per outputVdc12
Max. output currentmA1100
Operating temperature°C -5 ... 45
Protection index (IP)20

Fysiska data

Nettovikt: 1.573 g

Bruttovikt: 2.800 g

Bredd: 483 mm

Höjd: 45 mm

Djup: 228 mm

Huvudproduktens vikt: 1.573 g

Förpackning

Låda 1 st.

Mer information
tlv_reflog OCWDM4SPSU
tlv_tabla_especificaciones
Number of inputs4
Number of outputs1
Optical inputs
IN1IN2IN3IN4
Wavelengthnm
1510 1530 1550 1570
Max. optical powerdBm
26,9 26,9 26,9 26,9
Channel passbandnm
1503,5 ... 1516,51523,5 ... 1536,51543,5 ... 1556,51563,5 ... 1576,5
Insertion lossesdB1,2
Channel spacingnm20
Isolation between adjacent channelsdB30
Isolation between non-adjacent channelsdB40
Optical return lossesdB45
Connectors"F" female
Optical connectorsSC/APC
PSU input voltageVac 110 ... 230
Mains frequency50 Hz / 60 Hz
Max. power consumptionW68
Current consumptionmA < 1100
Powering per outputVdc12
Max. output currentmA1100
Operating temperature°C -5 ... 45
Protection index (IP)20
tlv_ean 8424450286494
tlv_dim_product_x 483
tlv_dim_product_x_label Bredd
tlv_dim_product_x_unit mm
tlv_dim_product_y 45
tlv_dim_product_y_label Höjd
tlv_dim_product_y_unit mm
tlv_dim_product_z 228
tlv_dim_product_z_label Djup
tlv_dim_product_z_unit mm
tlv_weight_product_label Huvudproduktens vikt
tlv_weight_product 1.573
tlv_weight_product_unit g
tlv_gross_weight_label Bruttovikt
tlv_gross_weight 2.800
tlv_gross_weight_unit g
tlv_net_weight_label Nettovikt
tlv_net_weight_unit g
tlv_net_weight 1.573
tlv_1_type_pack Låda
tlv_1_type_pcs_pack st.
tlv_1_pcs_pack 1

Monteringsanvisningar