Namn pÄ favoritlistan kan inte lÀmnas tomt
Optisk sÀndare ej retur

Optisk sÀndare ej retur

SÀndare 1550nm, 10dBm 1 utg & 2 nÀtaggregat, HT-1550IT-10

SÀndare 1550nm, 10dBm 1 utg & 2 nÀtaggregat, HT-1550IT-10

Optisk sÀndare ej retur

1550 nm, 10 dBm

T0X optisk sÀndare 1550 nm 10 dBm ej retur. Med SC/APC. Har automatisk RF-justering och temperatur-stabilitet. Perfekt för RF overlay i GPON-system.
Ref. 234811
Generate PDF
EAN13: 8424450177273
Product no:
E-no: 5171262
El-nr:
SKU
234811
StÄr Ut För
  • MATV-kompatibel: upp till 1100 MHz bandbredd
  • OMI (Optical Modulation Index) test punkt
  • Indikatorer av LED-typ för optisk nivĂ„ och laser temperatur
  • MQW-DFB kyld laser
  • AGC med LED indikator
  • Brett utbud av olika ingĂ„ngsnivĂ„er
  • Larm för optiskt nivĂ„fall

Huvudegenskaper
  • Mycket lĂ„g jĂ€mförbar bruskonversion
  • Enkel, bĂ„de att installera och anvĂ€nda
  • Hög energieffektivitet
  • SC/APC optiska anslutningar, och anslutning av F-typ för RF

Optical transmitter
RF parameters
RF frequency range
MHz 47-1100
RF input level
dBÎŒV/dBmV 90 / 30
RF manual gain adjust
dB 0 ... 14 (steps 2 dB)
CAG control
dB 15
Flatness
dB ±1
CSO (CENELEC 42) note 1 dB 60
CTB (CENELEC 42) note 1 dB 60
Optical
Laser type MQW-DFB cooled
Wavelength nm 1550 ±20
Optical power
dBm 10
General RF connectors
tipo F female
Optical connectors
SC/APC
Supply voltage
Vdc 12-24
Power consumption
mA 400-230
Operation temperature
ÂșC -5

.45