Namn på favoritlistan kan inte lämnas tomt
Optisk CWDM-sändare Overlight

Optisk CWDM-sändare Overlight

Optisk CWDM-sändare Overlight

DAB/UHF/SAT, 1310 nm, utnivå 10 dB m

Förbättrad elektronik och optisk teknik, som lyser upp din TV-upplevelse

Optisk CWDM-sändare för bredbandssatellit- och terrestsignal. Denna enhet tar emot en satellitsignal från ett RF Wideband-LNB och terrestsignal och distribuerar den upp till 64 användare över en fiberutgång (1310 nm) med en optisk effekt på 10 dBm.

Tack vare optimerad elektronik och låga förluster, kan antalet förstärkare minskas. Detta förenklar design och distribution i olika installationer, samt bevarar signalkvaliteten i hela kedjan. Dessutom är den fullt använd- och anpassningsbar för olika lösningar i GPON-installationer.

Denna enhet är en del av Overlight-systemet, som distribuerar terrest- och satellitsignal till flera användare genom en optisk fiber.

Det möjliggör förstärkning.

Ref. 237502
Generate PDF
EAN13: 8424450240298
Product no:
E-no:
El-nr:
SKU
237502
Står Ut För
  • Hög utnivå gör den idealisk för installationer för upp till 64 användare
  • Kompatibel med GPON-distributioner
  • Anpassningsbar till olika lösningar, speciellt med dCSS-teknik
  • Låga förluster
  • Optimerat elektronik
  • 100% europeisk design, kvalitet och tillverkning

Huvudegenskaper
  • Optisk SC/APC-kontakt
  • F-typ för RF-kontakter
  • Zamak-chassi med hög skärmning
  • Kan väggmonteras med skruvar
  • DC-omkopplaren på/av till LNB
  • LED-indikatorer som visar signalstatus och likström till LNB

Inputs
TERRVH
Frequency rangeMHz
47 ... 694290 ... 2340290 ... 2340
Input leveldBμV
83 ... 9570 ... 8570 ... 85
Input impedanceΩ75
LaserMQW-DFB uncooled
Wavelengthnm1310
Optical output powerdBm10
Input voltageVac 110 ... 230
Operating temperature°C -5 ... 45