Namn på favoritlistan kan inte lämnas tomt
ONT Hospitality WiFi AC modul 4x GbE Ethernet + 2x FXS + 1x USB, WLAN ac, RF Overlay

ONT Hospitality WiFi AC modul 4x GbE Ethernet + 2x FXS + 1x USB, WLAN ac, RF Overlay

ONU SFP-adapter 1000 Base-X (SC/APC)

SFP-modul (Smart Form-Factor Pluggable), 1000 Base-X med SC/APC-kontakt. Den är avsedd att anslutas till nätverksswitch för att utöka GPON-distributionen och tillhandahållande av tjänster till slutanvändarna i det befintliga nätverket.
Den här enheten gör det möjligt att anpassa sig till kundernas specifika krav på ett effektivt och enkelt sätt.
Den använder 1310 och 1490 nm våglängd.
Ref. 769520
Produktblad
EAN13: 8424450228517
Product no:
E-no:
El-nr:
SKU
769520
Står Ut För
  • Designad för att integreras i ett fiberoptiskt nätverk med GPON-protokoll
  • Energieffektivt tack vare låg energiförbrukning
  • Kompatibel med switchar som innehåller PoE-teknik, så att de kan integreras i ett GPON-nätverk samtidigt som de ger strömmatning till flera enheter
  • SFP-modul (Small Form Pluggable)
  • SC/APC-kontakt
  • Switchfunktion Lager-2
  • Hantering, klassificering och filtrering av VLAN-taggar
  • ITU-T G.984 GPON-kompatibel
  • Multicast-stöd för GEM-port

Upptäcka

Vad är en SFP-modul?

SFP-moduler (Small Form-Factor Pluggable) är adaptrar, som ger ett gränssnitt till enEthernet-signal genom optisk fiber. Dessa enheter kan anslutas till olika Ethernet- och GPON-utrustning, som möjliggör överföring/mottagning av informationen genom anslutning till Singlemode-, Multimode-fiber- eller Ethernet-kablar.
Fördelarna med användning av SFP-moduler, är minskat utrymmeskrav, lägre energiförbrukning ellerökat överföringsavstånd.

Vilken SFP-modul behöver jag?

Baserat på anslutna enheter, överföringshastighet eller typ av kabel som används, finns flera alternativ i hela sortimentet av dessa mediekonverterare.Kompatibiliteten mellan olika SPF-moduler och varierande Ethernet- samt GPON-utrustning beskrivs nedan.

 Referens 769520 769210 769212 769214 769410 769411 769412 769413 769414 769415 769150
 Modelo
ONU SFP-adapter
1000 Base-X (SC/APC)
Ethernet – SFP-modul
1Gb, 2 fiber SM (LC/UPC)
Kit: 2 Ethernet – SFP-moduler
1Gb, 1 fiber SM (LC/UPC)
Ethernet – SFP+ modul
10Gb, 2 fiber (LC/UPC)
SFP-modul för OLT-utrustning
GPON B+, 1 fiber (SC/UPC)
SFP-modul för OLT-utrustning
1Gb, RJ45-kontakt
Ethernet – SFP+ modul
10Gb, 2 fiber (LC/UPC)
SFP-modul
GPON C+, 1 fiber (SC/UPC)
SFP-modul
GPON C+, 1 fiber (SC/UPC)
SFP-modul
GPON B+, 1 fiber (SC/UPC)
Ethernet – SFP-modul
1Gb, 2 fiber MM (LC/PC)
Kompatibel med Managerbar Ethernet-switchar:
769140
769141
769144
769145
769146
769147
769148
769149
769152
 OK  OK  OK  OK*  -  -  OK*  -  -  -  OK
Kompatibel med Ej managerbar Ethernet-switchar:
768115
768116
 -  OK  OK  -  -  -  -  -  -  -  OK
Kompatibel med Switch Industrityp:
768150
 OK  OK  OK  -  -  -  -  -  -  -  OK
Kompatibel med Routrar:
769111
 -  OK  OK  -  -  -  -  -  -  -  -
Kompatibel med GPON OLT moduler:
769403
 -  -  OK  OK  OK  OK  -  -  OK  OK  OK
Kompatibel med optiska mediaomvandlare:
769215
 -  OK  OK  -  -  -  -  -  -  -  OK

* Kompatibel med Ethernet-switchar med SFP+-portar: 769145, 769146, 769148, 769149 eller 769152.


Transceiver typeSFP
Fiber typeSingle-Mode
Transmitter typeDFB
Transmitter wavelengthnm1310
Transmitter output powerdBm 0,5 ... 5
Receiver typeAPD/TIA
Receiver wavelengthnm1490
Optical receiver sensitivitydBm-27
Receiver overloaddBm-8
Forwarding rateGb/s1,244
PoweringVdc3,3
Max. power consumptionW2
Operating temperature°C -40 ... 85

Fysiska data

Nettovikt: 30 g

Bruttovikt: 40 g

Bredd: 13 mm

Höjd: 13 mm

Djup: 72 mm

Huvudproduktens vikt: 30 g

Förpackning

Låda 1 st.

Mer information
tlv_tags

Vad är en SFP-modul?

SFP-moduler (Small Form-Factor Pluggable) är adaptrar, som ger ett gränssnitt till enEthernet-signal genom optisk fiber. Dessa enheter kan anslutas till olika Ethernet- och GPON-utrustning, som möjliggör överföring/mottagning av informationen genom anslutning till Singlemode-, Multimode-fiber- eller Ethernet-kablar.
Fördelarna med användning av SFP-moduler, är minskat utrymmeskrav, lägre energiförbrukning ellerökat överföringsavstånd.

Vilken SFP-modul behöver jag?

Baserat på anslutna enheter, överföringshastighet eller typ av kabel som används, finns flera alternativ i hela sortimentet av dessa mediekonverterare.Kompatibiliteten mellan olika SPF-moduler och varierande Ethernet- samt GPON-utrustning beskrivs nedan.

 Referens 769520 769210 769212 769214 769410 769411 769412 769413 769414 769415 769150
 Modelo
ONU SFP-adapter
1000 Base-X (SC/APC)
Ethernet – SFP-modul
1Gb, 2 fiber SM (LC/UPC)
Kit: 2 Ethernet – SFP-moduler
1Gb, 1 fiber SM (LC/UPC)
Ethernet – SFP+ modul
10Gb, 2 fiber (LC/UPC)
SFP-modul för OLT-utrustning
GPON B+, 1 fiber (SC/UPC)
SFP-modul för OLT-utrustning
1Gb, RJ45-kontakt
Ethernet – SFP+ modul
10Gb, 2 fiber (LC/UPC)
SFP-modul
GPON C+, 1 fiber (SC/UPC)
SFP-modul
GPON C+, 1 fiber (SC/UPC)
SFP-modul
GPON B+, 1 fiber (SC/UPC)
Ethernet – SFP-modul
1Gb, 2 fiber MM (LC/PC)
Kompatibel med Managerbar Ethernet-switchar:
769140
769141
769144
769145
769146
769147
769148
769149
769152
 OK  OK  OK  OK*  -  -  OK*  -  -  -  OK
Kompatibel med Ej managerbar Ethernet-switchar:
768115
768116
 -  OK  OK  -  -  -  -  -  -  -  OK
Kompatibel med Switch Industrityp:
768150
 OK  OK  OK  -  -  -  -  -  -  -  OK
Kompatibel med Routrar:
769111
 -  OK  OK  -  -  -  -  -  -  -  -
Kompatibel med GPON OLT moduler:
769403
 -  -  OK  OK  OK  OK  -  -  OK  OK  OK
Kompatibel med optiska mediaomvandlare:
769215
 -  OK  OK  -  -  -  -  -  -  -  OK

* Kompatibel med Ethernet-switchar med SFP+-portar: 769145, 769146, 769148, 769149 eller 769152.

tlv_reflog ONUSFP
tlv_tabla_especificaciones
Transceiver typeSFP
Fiber typeSingle-Mode
Transmitter typeDFB
Transmitter wavelengthnm1310
Transmitter output powerdBm 0,5 ... 5
Receiver typeAPD/TIA
Receiver wavelengthnm1490
Optical receiver sensitivitydBm-27
Receiver overloaddBm-8
Forwarding rateGb/s1,244
PoweringVdc3,3
Max. power consumptionW2
Operating temperature°C -40 ... 85
tlv_ean 8424450228517
tlv_dim_product_x 13
tlv_dim_product_x_label Bredd
tlv_dim_product_x_unit mm
tlv_dim_product_y 13
tlv_dim_product_y_label Höjd
tlv_dim_product_y_unit mm
tlv_dim_product_z 72
tlv_dim_product_z_label Djup
tlv_dim_product_z_unit mm
tlv_weight_product_label Huvudproduktens vikt
tlv_weight_product 30
tlv_weight_product_unit g
tlv_gross_weight_label Bruttovikt
tlv_gross_weight 40
tlv_gross_weight_unit g
tlv_net_weight_label Nettovikt
tlv_net_weight_unit g
tlv_net_weight 30
tlv_1_type_pack Låda
tlv_1_type_pcs_pack st.
tlv_1_pcs_pack 1