The wishlist name can't be left blank
Patchcord typu Pigtail SC/PC, wielomodowy (MM) OM3, LSFH wewnętrzne

Patchcord typu Pigtail SC/PC, wielomodowy (MM) OM3, LSFH wewnętrzne

Patchcordy podwójne SC/PC, wielomodowy (MM) OM3, LSFH wewnętrzne

Patchcordy podwójne SC/PC, wielomodowy (MM) OM3, LSFH wewnętrzne

Patchcord typu Pigtail SC/PC, wielomodowy (MM) OM4, LSFH wewnętrzne

Jednomodowy patchcord typu Pigtail wielomodowy (MM). Jeden koniec zakończony jest złączem SC/PC, natomiast drugi koniec jest bez złącza.
Stosowane do połączenia pigtaila z kablem światłowodowym.
Osłona 900μm typu LSFH - zalecane do użytku w pomieszczeniach.
Nr.Kat. 230911
Utwórz PDF
Nr.Art: OSCPC2OM4-P
EAN13: 8424450273814
SKU
230911
Cechy wyróżniające
  • Rodzaj włókna Wielomodowy OM4 ITU-T G.651.1
  • Osłona zewnętrzna LSFH, kolor magenta
  • Złącza SC/PC
  • Długość 2m

Dowiedz się więcej

Rodzaje światłowodów wielomodowych

Światłowód wielomodowy (MM) to światłowód, który może przesyłać więcej niż jeden tryb światła jednocześnie, umożliwiając propagację wielu sygnałów w tym samym czasie. Jego główną przewagą nad światłowodem jednomodowym (SM) jest niższy koszt zarówno światłowodu, jak i urządzeń optycznych, co czyni go idealnym rozwiązaniem dla krótkich odległości, takich jak sieci korporacyjne, pomieszczenia komunikacyjne lub centra danych.

Kable światłowodowe wielomodowe są podzielone na 5 kategorii, zwanych OM (Optical Multimode), od OM1 do OM5, i różnią się głównie szybkością transmisji w zależności od odległości.
Poniższa tabela pokazuje odległość, jaką osiąga każda kategoria w zależności od prędkości transmisji:

Kategoria Szybki Ethernet Gigabit Eth. 10Gigabit Eth. 40Gigabit Eth. 100Gigabit Eth.
OM1 2000m 275m 33m - -
OM2 2000m 550m 82m - -
OM3 2000m - 300m 100m 70m
OM4 2000m - 550m 150m 150m
OM5 - - 550m 150m 150m

Ponadto włókna wielomodowe różnią się kilkoma czynnikami:

  • Światłowody OM1 mają średnicę rdzenia 62,5μm, światłowody OM2, OM3, OM4 i OM5 mają mniejszy rdzeń 50μm
  • Jako pierwsze opracowano OM1 i OM2. Są one przeznaczone do stosowania ze źródłami światła LED i obecnie wychodzą z użycia, ponieważ nie nadają się do szybkich sieci. Kolejne kategorie, OM3, OM4 i OM5, zostały zaprojektowane do stosowania z emiterami laserowymi (VCSEL) osiągającymi wyższe poziomy przepustowości i prędkości
  • Światłowody OM3 i OM4 działają z długością fali 850nm, natomiast światłowód OM5 został zoptymalizowany do zastosowań WDM (Wave Division Multiplexing). Jest on w stanie transmitować do 4 kanałów na wyższych długościach fal (880, 910 i 940nm), uzyskując bardzo dużą przepustowość

Główne cechy każdego rodzaju światłowodu wielomodowego:

Kategoria Średnica rdzenia/płaszcza Kolor osłony zewnętrznej Źródło optyczne Przepustowość
OM1 65,2/125µm Pomarańczowy LED 200 MHz·km
OM2 50/125µm Pomarańczowy LED 500 MHz·km
OM3 50/125µm Aqua niebieski Laser (VCSEL) 2000 MHz·km
OM4 50/125µm Magenta Laser (VCSEL) 4700 MHz·km
OM5 50/125µm Limonkowy Laser (VCSEL) 28000 MHz·km

Jaka jest różnica między OM3 a OM4?

Spośród różnych kategorii światłowodów wielomodowych (MM), światłowody OM3 i OM4 są obecnie najczęściej stosowane, ponieważ zapewniają wysoką prędkość transmisji i przepustowość w przystępnej cenie. Światłowód OM4 jest ewolucją OM3. Ulepszona konstrukcja wewnętrzna charakteryzuje się niższym tłumieniem, dzięki czemu może działać z większą przepustowością niż OM3, osiągając większe odległości.


Typ włóknaWielomodowy (ITU-T-G.651.1)
##OM4
Średnica rdzeń z włóknaμm50
Średnica płaszcz z włóknaμm125
Średnica powłoki włóknaμm250
Średnica Powłoka zewnętrznamm0,9
Tworzywo Powłoka zewnętrznaLSFH
Żel blokujący Nie
Straty wtrąceniowe w złączu 1dB < 0,3
Straty odbiciowe w złączu 1dB > 30
Rodzaj złącza optycznego 1SC
Rodaj polerowanie (Złącza optycznego 1)PC
Min. kąt zgięciamm4,5
Temperatura pracy°C -20 ... 70