The wishlist name can't be left blank
Moduł SFP  1000 Base-X, 2 włókna (LC) SM

Moduł SFP 1000 Base-X, 2 włókna (LC) SM

Zestaw: 2 Modułów SFP 1000 Base-X, 1 włókno (LC) SM

Zestaw: 2 Modułów SFP 1000 Base-X, 1 włókno (LC) SM

Moduł SFP+ do urządzeń OLT, 10GbE

Moduł nadawczo-odbiorczy SFP+ (Small Form-Factor Pluggable) do urządzeń OLT i switchy Ethernet, ze złączem LC/UPC. Zapewnia możliwość rozszerzenia sieci do 10 km przez światłowód jednomodowy (SM) 9/125 µm.
Ten wysokowydajny adapter generuje interfejs, dzięki któremu wejścia i wyjścia OLT są kompatybilne z różnymi rodzajami sieci.
Nr.Kat. 769412
Utwórz PDF
Nr.Art: SFPGPON10
EAN13: 8424450182901
SKU
769412
Cechy wyróżniające
  • Moduł Small Form Pluggable (SFP)
  • 2 włókna jednomodowe (SM)
  • Złącze LC/UPC-Duplex
  • Możliwość podłączenia podczas pracy

Dowiedz się więcej

Co to jest SFP?

Urządzenia SFP (Small Form-Factor Pluggable) to adaptery, które generują interfejs zapewniający dostęp do sygnału Ethernet przez światłowody. Urządzenia te są podłączone do wejść różnych urządzeń Ethernet i GPON i umożliwiają odbieranie/wysyłanie przesyłanych informacji poprzez podłączenie ich do jednomodowych lub wielomodowych kabli światłowodowych lub kabli Ethernet. Wśród zalet korzystania z modułów SFP możemy wyróżnić zmniejszenie przestrzeni, mniejsze zużycie energii lub zwiększenie odległości transmisji.

Jakie SFP wybrać?

W ramach pełnej gamy media konwerterów oferowanych jest kilka możliwości w zależności od urządzeń, do których są podłączone, prędkości transmisji lub rodzaju użytego kabla. Kompatybilność oferowanych przez nas SFP z różnymi typami urządzeń sieciowych jest szczegółowo opisana poniżej.

 Numer katalogowy 769520 769210 769212 769214 769410 769411 769412 769413 769414 769415 769150
 Model
Adapter ONU SFP
1000 Base-X (SC/APC)
Ethernet – Adapter SFP
1Gb, 2 włókna (LC/UPC) SM
Zestaw 2 Adaptery Ethernet – SFP
1Gb, 1 włókno (LC/UPC) SM
Ethernet – Adapter SFP+
10Gb, 2 włókna (LC/UPC)
Adapter SFP
GPON B+, 1 włókno (SC/UPC)
Adapter SFP
1Gb, złącze RJ45
Ethernet – Adapter SFP+
10Gb, 2 włókna (LC/UPC)
Adapter SFP
GPON C+, 1 włókno (SC/UPC)
Adapter SFP
GPON C+, 1 włókno (SC/UPC)
Adapter SFP
GPON B+, 1 włókno (SC/UPC)
Ethernet – Adapter SFP
1Gb, 2 włókna (LC/PC) MM
Kompatybilność ze switchami Zarządzalne Ethernet:
769140
769141
769144
769145
769146
769147
769148
769149
769152
 OK  OK  OK  OK*  -  -  OK*  -  -  -  OK
Kompatybilność ze switchami Niezarządzalne Ethernet:
768115
768116
 -  OK  OK  -  -  -  -  -  -  -  OK
Kompatybilność ze Przemysłowy switch:
768150
 OK  OK  OK  -  -  -  -  -  -  -  OK
Kompatybilność z routerami:
769111
 -  OK  OK  -  -  -  -  -  -  -  -
Kompatybilność z modułami GPON OLT:
769403
769420
769421
769422
 -  -  OK  OK**  OK  OK  OK  OK  OK** OK**  OK**
Kompatybilność ze konwerter mediów:
769215
 -  OK  OK  -  -  -  -  -  -  -  OK

* Kompatybilność ze switchami Ethernet z portami SFP+: 769145, 769146, 769148, 769149 lub 769152.

** Kompatybilność z OLT512EVO: 769403.


Standard GPON (zapewnianie usług dla użytkowników) jest zdefiniowany przez jego klasę (A, B, C, B+ y C+). Różnią się mocą transmisji i czułością odbioru. Najczęściej jest stosowana klasa B+ (OLT/ONT o mocy 1,5-5/0,5-5dBm; czułość odbioru <28/<27dBm) oraz C+ (OLT/ONT o mocy 3-7/0,5-5dBm; czułość odbioru <32/<30dBm).

Standard Ethernet (udostępnianie danych) został opracowany w celu wymiany informacji między różnymi urządzeniami o dużej pojemności. W sieciach tych, prędkości transmisji i długości fal nie są stałe z GPON. Jednym z najczęściej stosowanych standardów Gigabit Ethernet (1000Mb) poprzez światłowód jest 1000BASE-LX (1260...1360nm, do 10 km, jednomodowe). Dla 10Gigabit Ethernet jest to 10GBASE-LR (1310nm, do 10km, jednomodowe). W przypadku skrętki (do 100m), najszerzej stosowanymi standardami są 1000BASE-T (CAT5, CAT5e lub CAT6) i 1000BASE-TX (CAT6 lub CAT7).

Pojawia się potrzeba stworzenia urządzenia, które pozwala odbierać/wysyłać informacje i być w stanie zarządzać nimi z jednego urządzenia zwanego transceiverem. Najczęściej wykorzystywany jest format SFP (Small Form-factor Pluggable).

Obecnie Televes posiada w swojej ofercie dwa SFP dla Gigabit Ethernet (światłowód i skrętka), jeden SFP + dla 10Gigabit Ethernet (światłowód) i dwa SFP dla GPON:

Ref. 769210:1000BASE-LX, 1310nm, conector LC/PC doble, SMF

Ref. 769412: 10GBASE-LR/LW, 1310nm, conector LC/PC doble, SMF

Ref. 769411: 1000BASE-T, conector RJ45

Ref. 769410: GPON B+, conector SC/UPC, SMF

Ref. 769413: GPON C+, conector SC/UPC, SMF