Namn på favoritlistan kan inte lämnas tomt
Optisk förstärkare, EDFA,8*21 dBm, HA-1550S-8x21-SNMP Fiberförstärkare EDFA, SNMP

Optisk förstärkare, EDFA,8*21 dBm, HA-1550S-8x21-SNMP Fiberförstärkare EDFA, SNMP

YEDFA optisk förstärkare med WDM, 1-vägs 1550 nm, Optisk utnivå 19 dBm

YEDFA optisk förstärkare med WDM, 1-vägs 1550 nm, Optisk utnivå 19 dBm

YEDFA optisk förstärkare med WDM, 32 utgångar, 19"-rack 1U 1550 nm, 20 dBm

Enheten består av en förstärkare, en WDM och en dubbel strömförsörjning. Med en uteffekt på 20 dBm, enheten förstärker den optiska 1550 nm optisk signal. Baserat på YEDFA-teknologi (Erbium och ytterbieum dopad fiber), som ger en hög förstärkning, en högre optisk effekt och en låg brusfaktor.
Utrustad med WDM innehåller den 32 ingångar med 1310 nm/1490 nm, som multiplexas med den förstärkta signalen 1550 nm och ger 32 utgångar med 1310 nm/1490 nm/1550 nm, vilket gör den lämplig för videoöverlagringsdistribution i stora storlekar GPON-optiska nätverk.
Ref. 769611
Generate PDF
EAN13: 8424450187197
Product no:
E-no:
El-nr:
SKU
769611
Står Ut För
  • Optisk effektförstärkare med hög effekt
  • Utrustad med WDM för multiplexering av RF-overlay med GPON-signaler
  • -10 dBm till +10 dBm innivå
  • Status-LED-indikatorer
  • Högeffektiv strömförsörjning
  • Dubbel strömförsörjning "Hot Swappable": tjänsten avbryts inte
  • -48 V DC per modul

Huvudegenskaper
  • 1U 19"-rack
  • Strömförsörjning med brett intervall (99-253 V AC)
  • Lämplig för medelstora/stora optiska nätverk
  • SC/APC optiska kontakter

Number of input optical ports RF Overlay1
Number of optical ports DATA (GPON)32
Number of output optical ports32
Wavelength (@RF Overlay)nm 1548 ... 1565
GPON Wavelength (@Upstream)nm1310
GPON Wavelength (@Downstream)nm1490
Optical input power RF Overlay MindBm-5
Optical input power RF Overlay MaxdBm10
Optical output power RF OverlaydBm20
Noise figure MaxdB5,5
Optical return lossesdB-40
GPON Insertion losses MaxdB1
FlatnessdB0,5
Optical connectorsSC/APC
Protection index20
Operating temperature°C -5 ... 45
Mains frequency50 Hz / 60 Hz
PSU input voltageVac 110 ... 230
Max PSU current inputmA600
PSU input power MaxW55